teď a tady

banánový chlebíček
Banánový chlebíček. Naše stálice. Na banány volající po zpracování nejlepší věc. Zrovna tenhle peču už několik let. Je vláčný, není příliš sladký, a milujeme ho jak s tvarohem k snídani, tak na svačinu třeba s kouskem ovoce a hrstí ořechů. Lze ... chci číst více!
16. září 2020
lívance od babičky
Dnešní neděle voněla nejen po dešti, ale také po lívancích od babičky. Pár týdnů nazpět nám je babička naservírovala a já od té chvíle nedělala jiné. Jsou jednoduché, výborně vláčné, s těstem se skvěle pracuje, a notují si nejen s tvarohem a jahodami ... chci číst více!
31. květen 2020
dýňový perník
V neděli odpoledne se u nás v Karlíně ženili všichni čerti, a tak jsme se doma kromě úsměvů naší malé madam nechali zahřát i vůní perníkového koření. Po obědě mi zůstalo dýňové pyré, a když jsem se podívala z okna ven, hned jsem věděla, že skončí zas ... chci číst více!
15. leden 2019
dort k prvním narozeninám
Jak už dobře víte, naše rozverná kobliha z Karlína oslavila ROK na světě. A ROK na světě si zaslouží něco dobrého na zub. A taky svíčku. A tak jsem se jednoho večera ruku v ruce s panem Googlem pustila do pátrací akce po receptu, který by v tro ... chci číst více!
3. leden 2019
cuketový perník nejen pro perný den
To se tak jednoho dne v cuketové sezóně potkala cuketa a perníkové koření, a cuketový perník byl na světě. Nevím, jak to máte Vy, ale perník je koláč mého dětství. Pekl se u nás na obrovském hlubokém plechu, a většinou mizel už za tepla, i když to ... chci číst více!
10. září 2018
meruňková bublanina
Dnes bez zbytečných řečí... Rovnou se Vám přiznám. Bez mučení. Během jednoho dne jsem snědla půl pekáče téhle meruňkové bublaniny ve veganské verzi, a přestože už mě trošku dohání výčitky, vím, že si dneska pro jeden kousek ještě vykročím. ... chci číst více!
21. červen 2018
nebuď bábovka, buď buchta!
Na Facebooku i Instagramu jsem se Vám několikrát zmínila o tom, že mi už třetím měsícem sedává po boku bezmléčná dieta. Proč si přisedla? Naše Amélie od svého narození citlivě reaguje na bílkovinu kravského mléka, a protože je pro mě ukončení ... chci číst více!
21. květen 2018
květáková polévka
Máte-li z mrazu mrzutou náladu, zažeňte ji polévkou. Tahle květáková mrzutou náladu rozmrazí raz dva. A ještě si pochutnáte! Potřebujete fešácký květák, pár dalších ingrediencí a chuť vařit. Oblečte si zástěry a zavolejte strávníky. Za půl h ... chci číst více!
4. březen 2018
guláš z hlívy ústřičné
Potřebujete-li v těchto štiplavých dnech trošku zahřát, mám pro Vás jeden tip z hrnce. Určitě netřeba dlouze představovat bramborový guláš. Tahle stálice české kuchyně se jednoduše neokouká. My dva s mužem si jej nikdy neodepřeme, co víc, naopak si j ... chci číst více!
12. prosinec 2017
jablečný koláč s vůní podzimu
Pečete? Já na podzim peču vždycky tak nějak víc. Možná za to může to pošmourno venku a tma, která se pomalu vkrádá do našich příbytků čím dál tím dříve. Pečení v pošmournu má svoji atmosféru. Člověk kouká do té černočerné tmy, a raduje se, že je pěkn ... chci číst více!
8. říjen 2017
cuketová polévka
Poctivá polévka je vždycky dobrým nápadem. A protože teď na každém rohu potkáte cuketu, tak se necukejte a uvařte si se mnou tuhle báječnou cuketovou. Recept mi podstrčila moje maminka, je to takový ten rychlý, díky kterému se za 20 minut servíruj ... chci číst více!
1. září 2017
slaný závin Mr. Pórek
"Co bude dnes k večeři?" Pokud Vás tato zapeklitá otázka pronásleduje i ve snech, nezoufejte. Je tady hrdina všech hrdinů. Mistr převleků. Slaný závin. Ten dnešní si říká Mr. Pórek. A pozor na něj. Dostane Vás již při prvním zavinutí. ... chci číst více!
3. květen 2017
líbezně líné lívance
Jsou dny, které si více či méně nenápadně říkají o líné chvíle. Třeba ty víkendové, volnem a svobodou chutnající. Ty si minimálně 2 líné chvilky zaslouží. A co si tak zalenošit hned z rána? Pokud se Vám lenost přilepí na záda už v postel ... chci číst více!
25. únor 2017
rajčatová
Ptáte se, co dělat za dlouhých a temných podzimních večerů, které se pomalu převlékají do těch zimních? Odpověď je jasná. Uvařit polévku. Pro podzim mám ve svém slovníku několik synonym. Najdete tam třeba hřejivou deku, oblíbený čaj, Coldplay, ... chci číst více!
23. listopad 2016
švestkový bez výčitek
Už si k Vám někdy při mlsání přisedly výčitky? Nic moc společnice, hm? Znám je. Jsou urputné, vtíravé a umí se držet zuby nehty. Navíc se vůbec neptají, zda-li je vedlejší židle volná, rovnou si přisednou. A pak se tváří jako kamarádky, přestože nám ... chci číst více!
23. srpen 2016
tuňáková
Máte svou pomazánkovou hrdinku? My ano. Tuňákovou. Věrnou společnici pro každé roční období. Je hroooozně dobrá a navíc jednoduchá jako facka. Umíchaná asi tak za deset mrknutí, což nejvíce oceňuji ve chvílích, kdy se s manželem potkáme mezi ... chci číst více!
17. srpen 2016
cudná cuketa
Minulý týden jsem si domů přinesla cudnou cuketu. Byla tak cudná, že jsem si ji v celém tom zeleném kabátku ani nestihla vyfotit. Nesměle se vyvalovala u nás na kuchyňské lince, a čekala, až na ni přijde řada. Když se podávaly špagety, salát, nebo tu ... chci číst více!
3. srpen 2016
posyp knedlík mákem
Ovocné knedlíky patří k létu. Bez jediného zaváhání. Dělají jej hezčím, chutnějším a voňavějším. Ovoce létu prostě sluší, o tom žádná. A ovoce schované v knedlících nás baví. Všichni určitě moc dobře známe ty obalené v pořádné dávce cukru a vykoupané ... chci číst více!
24. červenec 2016
ovesné sušenky
Máte rádi vločky? Sněhové? Já taky. A ovesné? Já moc. Pokud si alespoň 4 rána ze 7 neumíte představit bez své dávky ovesných vloček, radujte se. Dneska Vám pod nos podstrčím tip, jak si je užít ještě trošku jinak. No a Vy, kteří se ofrňujete, z ... chci číst více!
13. červenec 2016
božská bublanina
Potkali jste za rohem mlsnou? To je dobře. Tahle božská bublanina totiž rozbublá Vaše chutě na všechny strany. A mlsná? Ta se bude olizovat až za ušima. Připravte pekáč. Rozehřejte troubu. Nasaďte zástěru a kulinářský úsměv. Jdeme na to! ... chci číst více!
16. červen 2016
na pekáč s ním
Chřest. Vitamínová senzace. Krása a vitalita na počkání. Elixír mládí a kalorické nebe. V zeleninovém světě je tento zelený sympaťák právem nazýván králem králů. Je to štramák na první pohled a výborný společník k obědu či večeři. Chřest je ... chci číst více!
11. květen 2016
čas na dezert
Jednou za čas se k našim dveřím přikutálí mlsná a klepe na ně se slovy: "Haló, je čas na dezert! ". Co s ní? Otevřít? Neotevřít? Co si budeme povídat... Samozřejmě otevřít, protože neuspokojená mlsná, to je tedy oříšek. Jenže jak? ... chci číst více!
17. duben 2016
velikonoční chlebíček
Velikonoce už sice klepou na dveře, já Vám však ještě za 5 minut 12 přináším recept na tento chlebíček, který je provoněný citrónovou kůrou, a který stihnete upéct klidně i zítra ráno, než se k Vám přiřítí první koledníčci. Suroviny, ze kterých se sk ... chci číst více!
27. březen 2016
dej si smoothie!
Popadla Vás smutná nálada? Nezoufejte a taky něco popadněte. Třeba mixér. Na smoothnou náladu je totiž nejlepší smoothie! Tak už víte, co příště udělat, až se Vám okolo krku pověsí splín? ANO! Rozmixovat jej na nejvyšší otáčky. Zabere to ... chci číst více!
3. březen 2016
red velvet
Tak prý bude brzy svatého Valentýna. Třepete se nedočkavostí? Ano? Ne? Že Vás to nechává naprosto chladnými? Vážně? Chápu! My s manželem onen svátek lásky také nikterak pompézně neprožíváme. Můj muž je totiž přesvědčen o tom, že když člov ... chci číst více!
9. únor 2016
dobré ráno s avokádem
Víte co mám na víkendech úplně nejradši? Snídaně! Miluji ta rána, kdy se s mužem potkáme v pyžamu u lednice. Oba dva ještě trošku "pomačkaní", hledíme na sebe na půl oka, a rozhodujeme se, koho přizveme ke stolu. Rozhodování je to někdy těžké, ... chci číst více!
22. leden 2016
dýňová!
Vypadá to, že si paní ZIMA přečetla můj článek "vzpomínky na Provence" a umoudřila se. Celý ten smutný svět bez barev se na pár dní schoval pod bílou nadílku a venku to zase křupe pod nožkama! Hurá! A mrzne! Ehm...! Taky Vám tak mrzne n ... chci číst více!
8. leden 2016
když vaří muž
Vaříte rádi? Já velmi! Ale samozřejmě se vůbec nebráním, když chce v kuchyni na chvíli tancovat můj muž. Nutno hned ze startu podotknout, že mému muži kuchařská zástěra velmi sluší, a že v kuchyni umí tancovat velice dobře. Jeho kulinářský tanec nav ... chci číst více!
29. prosinec 2015
Sním, bydlím, vařím, tvořím, myslím, miluji a žiji.
Vítejte v mém světě!
Teď a tady!
napiš
sleduj
teď a tady 2024