teď a tady

zadělat na lepší zítřky
Máme za sebou pár týdnů s nezvaným hostem, kterého pravděpodobně čekal málokdo z nás. Pár týdnů s nezvaným hostem, který se neobtěžuje zaklepáním na dveře ani jinými zdvořilostmi. Pár týdnů s nezvaným hostem, který mezi nás vtrhnul rychlostí blesku, ... chci číst více!
23. březen 2020
vánoční (s)hon
V neděli nás taťka vyvezl na oběd do naší oblíbené restaurace v jednom nákupním centru, a řeknu Vám, pokud byste chtěli vidět šílenství v přímém přenosu, vřele takový výlet doporučuji. Třeba i na utříbení myšlenek o tom, jak svátky klidu a míru (ne)v ... chci číst více!
17. prosinec 2019
nezapomenout...
...proč jsme se do sebe zamilovali. Dnes si dovolím otevřít citlivější téma, snad mi to nebudete mít za zlé. Poslední dobou okolo mě totiž chodí mnohem více studených pohledů, než jiskřivých očí, mnohem více rozumu, než vroucích srdcí, mnohem více ... chci číst více!
18. prosinec 2018
mám jedno malé přání...
Neděle. Neobyčejná - krásná - sváteční. Neděle ozdobená tvářemi našich maminek. Tahle - neobyčejná - krásná - sváteční - neděle má pro mě letos ještě o trošku větší hloubku. Neprobudila jsem se dnes jako obvykle pouze s myšlenkou na moji mamin ... chci číst více!
13. květen 2018
v jednoduchosti je síla
V jednoduchosti je síla. K Vánocům jsem od Ježíška dostala krásnou knihu. Našla jsem v ní mnoho půvabných obrázků, silných slov, myšlenek. A mimo jiné také první větu tohoto článku. V té kapitole se píše, že jednoduchost je základem dobrého ... chci číst více!
13. březen 2018
nezapomenout sám na sebe
Někdy se přikutálí dny, které člověku na každém rohu nenápadně naznačují, že by měl o špetku zvolnit krok. Zpomalit. Nadechnout se. Vyhodit z batůžku na zádech alespoň půl kila povinností. Zní to jednoduše, ale mně šlo na ta záda bohužel vždy ... chci číst více!
11. červen 2017
2017 - více radosti
Tak je to tady. Šestka se převlékla do sedmičky a my všichni jsme se probudili do nového scénáře. Už jste začali hrát? Pro mnohé je překulení jednoho roku do dalšího obdobím bilancování, zavíráním dveří za tím nepěkným a otevíráním náruče no ... chci číst více!
1. leden 2017
za Vánoce o nás!
Máme za sebou třetí adventní neděli, a já pevně věřím, že jste ji prožili tak, jak jste si to uvnitř sebe přáli. Já ano, přesto ze sebe nedokážu svléknout pocit, že to všechno okolo chvátá nějak moc rychle. Při zapalování svíček jsem se nestačila div ... chci číst více!
13. prosinec 2016
pochval se
Chválíte? Výborně. Ostatní? Výborně. A sebe? Kdy jste se naposledy pochválili? Kdy jste se naposledy pomyslně poplácali po rameni? A kdy jste se naposledy zastavili, nadechli se, nechali myslí proletět všechno, co jste za daný den u ... chci číst více!
24. duben 2016
ano! ano!
S rokem 2016 se přikutálela i nová svatební sezóna, která se na mě už v lednu usmívala z plakátů a reklam lákajících na svatební veletrhy. I v mém okolí se pár usměvavých tváří rozhodlo tento rok okroužkovat, a tak se o mě pokusila nostalgie. Jeden v ... chci číst více!
27. únor 2016
buď sám sebou
Zamysleli jste se někdy nad tím, kým vlastně jsme? Jaká je naše podstata? Co utváří naše já ? Co definuje naši osobnost a promlouvá směrem k ostatním? Ano, každým svým pohledem, úsměvem, pohybem a gestem, promlouváme k ostatním. Posíláme jim ... chci číst více!
14. únor 2016
teď a tady
Dlouho celým mým JÁ létaly myšlenky a touhy, nápady a chutě. Létaly si sem a tam. Nadšeně, ale zmateně. Bez jasné koordinace. Žily si, jak chtěly. Měnily tvary. Hledaly ten správný směr. Tu pravou podstatu. Čekaly na ten pravý čas. A já tolikrát tak ... chci číst více!
24. prosinec 2015
Sním, bydlím, vařím, tvořím, myslím, miluji a žiji.
Vítejte v mém světě!
Teď a tady!
napiš
sleduj
teď a tady 2024